Jak mít větší prostor?

Categories:


Mnoho lidí neví, že velký prostor si mohou doma vykouzlit z čehokoliv a nemusí mít nutně velký dům. Samozřejmě nebudeme lhát, že to není lepší, když je prostor velký sám o sobě, ale dá se ho udělat velký i vlastní pomocí, a to jednak rozmístěním nábytku a podobně, ale také pomocí barev a světla. To všechno si dnes ale ukážeme, protože to není nic těžkého, jen na to musí člověk přijít třeba i díky pomoci druhých. Velký a krásný prostor doma není ale jen tak zadarmo, musíte se snažit, abyste něco takového vytvořili. Hlavně tomu musíte dát to nejdůležitější, a to je čas. Čas je to hlavní, co je v tomto důležité a co byste neměli podcenit. Peníze také, ale nejsou tak důležité jako čas, protože se dá leccos vymyslet i bez peněz. Vymalovat se dá samozřejmě za pár korun, ale to so ukážeme a řekneme.

jednoduchost

Jako první je důležité myslet na světlo a barvy, protože to je to hlavní, co dělá náš interiér takový, jaký doopravdy je. Pokud jsou barvy světlé a je v něm dostatek světla, bude vždy působit větší a budete mít pocit, že jste ve velké místnosti. Navíc v ní musí být nejlépe i čisto a jakmile toto všechno spojíte dohromady, máte prostornou místnost. Ovšem tím to nekončí.

světlý interiér

Musíte vybírat správné prvky do interiéru, například ten správný nábytek, který ovšem poznáte například podle toho, jakou má barvu a z jakého materiálu je. Pokud zvolíte světlý nábytek, a nebo skleněné prvky, máte vyhráno. Navíc to působí luxusně, a to přeci chceme. Sklo platí například i na zábradlí, takže místo klasického dřevěného zábradlí můžete zvolit skleněné zábradlí. Jako další je třeba myslet na rozmístění nábytku a prvků celkově. Pokud všechno rozprostřete do prostoru. bude to působit zvláštně, musíte se nažit si udělat z prostoru několik částí a zákoutí, které využijete pro něco jiného. Například jeden kout využijete k práci, druhý třeba k zábavě. Nebo je naopak nevyužijete vůbec a použijete jen plochu uprostřed. Je to jen čistě na vás.