Kvalitní filtrační písek se postará o nečistoty ve vašem bazénu

Categories:


V případě, že plánujete nákup nového zahradního bazénu, tak je jisté, že se při jeho provozování rozhodně neobejdete bez výkonné bazénové filtrace. Jejím úkolem je prohánět vodu v bazénu skrze filtrační materiál, který zachytí i ty nejjemnější nečistoty, které se ve vaší bazénové vodě mohou vyskytnout. A výsledkem je dokonale čistá a jiskřivá voda, tedy právě taková, z jaké budete mít při koupání ten největší požitek.
Jakmile si budete ke svému bazénu pořizovat filtrační zařízení, rozhodně se vám vyplatí všechno důkladně naplánovat a promyslet, a rovněž konzultovat s prodejcem, který se dobře vyzná.
hladina s balonky
Je totiž nezbytné, abyste si pořídili právě takovou filtraci, která bude dostatečně výkonná tak, aby zvládla celý objem vody vašeho bazénu prohnat filtračním médiem během několika hodin. To znamená, že potřebujete vzhledem k objemu vašeho bazénu nejen dostatečně výkonné čerpadlo, ale rovněž i kvalitní filtrační materiál, který bude pro dané filtrační zařízení maximálně vhodný.
Rovněž v případě, že budete k filtraci přidávat také UV lampu či salinizační jednotku, je potřeba toto vše vzít v úvahu při výběru dostatečně výkonného čerpadla.
Důležitá je rovněž otázka, na jaký filtrační materiál vsadíte. Na trhu jsou hned tři možné typy filtračních médií, ze kterých si můžete vybírat. Jedná se o plastové filtrační kuličky, písek a zeolit.
splívání v bazéně
Jak písek, tak zeolit jsou kvalitními přírodními materiály, zeolit je možné vyrobit také uměle. Oba dva materiály mají skvělou schopnost zachycovat nečistoty na svém členitém povrchu. Pokud jde o zeolit, jedná se o vnitřní členitý povrch. Písek zachytává nečistoty na svém vnějším povrchu. Jedná se o křemenný ostrohranný kopaný písek a můžete vybírat hned z několika různých frakcí pískových zrn v závislosti na typu vaší filtrace. Balení obsahuje 25 kg filtračního písku, a skvělá zpráva pro vás je jistě i to, že jakmile se jeho hrany ohladí a nebude vhodný pro použití ve filtraci, můžete ho klidně využít na zahrádce či na stavbě.