Perfektní oblečení, bezkonkurenční cena

Categories:

Která z nás se může pyšnit perfektními křivkami, na které sedí každé oblečení v obchodě? Jen velmi malá část. Ta zbývající většina je v pozici, kdy musíme některý z nedostatků naší postavy chytře zamaskovat, a naopak podtrhnout některou z jiných předností. Nejčastěji se potýkáme se širšími boky, avšak rády zdůrazníme úzký pas. Někdy toužíme upozornit na hlubší dekolt a zase schováme paže, nebo stehna. Pro všechny tyto typy postav existuje celá řada triků a návodů, jak se obléknout, aby vyniklo vždy to, co je naší předností. Narazíme však na jeden zásadní problém. Takový typ oblečení jen těžko seženeme v běžné konfekci, která je navrhována pro konfekční postavy a velikosti.

šicí stroj

Jak upravit oblečení?
Sáhněte do skříně a vezměte si k ruce šicí stroj. Ano, opět je šití v kurzu a šicí stroj vám bude velmi užitečným pomocníkem. Každý kus oblečení, který si koupíte, můžete snadno upravit. Nejrůznější zúžení, zkrácení, nebo přišití výrazných doplňků je otázkou jen pár krátkých chvil. Odměnou vám bude nový kus oblečení, který přesně kopíruje vaše křivky.

Od úprav k šití
Úpravy oděvů jsou nejlepším tréninkem zručnosti a pomůžou vám v začátcích, kdy si krejčovské dovednosti teprve osvojujete. Velmi brzy se však šití stane vaším koníčkem a vy budete toužit po tom, vytvořit si zcela vlastní, originální model. A proč ne? Stačí si zakoupit některou z nádherných metrážových látek a pustit se do prvního vlastního návrhu.

košile

Čím začít?
Pro začátečníky jsou nejvhodnější rovné tvary. Tedy první zkušenosti byste měla získat při šití nejrůznějších potahů, povlečení a přehozů. Poté se můžete pustit do sukní rovného střihu, zakončených na gumu.

Pro nadcházející léto už se bude ve vaší skříni nacházet celá řada nových triček, sukní, šortek i šatiček. Všechny budou přesně podle vašich představ a budou sedět na vaše křivky!