Pronájem dodávky a cesta na dovolenou po Česku

Categories:

Cestování po Česku je tématem velmi obsáhlým a lze jej pojmout různými způsoby. Jednou z možností je využít pronajatou dodávku z půjčovny dodávek v Praze 4 https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha a ve skupině přátel poznávat různé oblasti nezávisle na službách organizovaných zájezdů a pobytů v rámci skupin s neznámými lidmi. Někomu zkrátka nevyhovuje sdílet s cizím člověkem zrovna své volné dny, jak to naznačil např. film „Účastníci zájezdu“, a využije těchto vzácných okamžiků k aktivitám v rámci spřátelených rodin a kamarádů se shodnými názory a životním stylem.

klíčky od auta

Dát dohromady partu lidí, kteří si rozumí, není až takový problém, ale obtížnější bývá shodnout se na programu a hlavně na místu, kam podniknout vaši výpravu za poznáním. Mnozí lidé pak vyhledávají různé tipy na výlety, pročítají brožury a turistické průvodce, nahlíží do cestopisů a dalších inspirativních zdrojů. Rádi bychom vám jen v krátkosti naznačili, že byste mohli svá putování obohatit o místa, která jsou v České republice světovým unikátem. Jsou docela nenápadná, přesto svým významem ze zdravotního hlediska nedocenitelná.

asfaltová silnice

Za minerálními poklady Česka

Luhačovická Vincentka – v centru Luhačovic vyvěrá pramen, jehož složení mnozí znalci přirovnávají k třetihornímu oceánu. Odpovídá tomu obsah minerálů, který je skutečně jedinečný, a žádný jiný pramen se luhačovické Vincentce nemůže rovnat. Lze ji využít k léčení téměř každého neduhu dýchacích cest, trávicího traktu, krevního oběhu, pokožky atd. Je skvělým a dobře vstřebatelným zdrojem jódu (lepším než jodizovaná sůl) a obsahuje značné množství různých minerálů a stopových prvků. Její osmotický tlak se navíc přibližuje vlastnostem lidské krve a tekutinám uvnitř našich buněk.

Magnesia – na cestách po Česku byste mohli zamířit i na západ, k Mariánským Lázním. Mezi Bečovem nad Teplou a Lázněmi Kynžvart, v romantické krajině Slavkovského lesa, vyvěrá pramen známý jako Magnesia, který se stáčí do plastových lahví, a je běžně dostupný v obchodech. Mnozí z vás ale netuší, že jde o perfektní zdroj přírodního hořčíku, a že složení Magnesie je ideální pro každodenní pití. A opět, jako Vincentka, je to jediný pramen na světě s tímto příznivým složením pro lidský organismus, což je významné už jen proto, že cca každý třetí Čech trpí deficitem hořčíku.