Jak se vám našlapuje po vyčištěném vlněném koberci

Categories:

Propagace různých podlahových krytin nezná hranic a můžete se o tom snadno přesvědčit pokaždé, kdy jste obklopeni ze všech stran reklamou na plovoucí laminátové podlahy, dřevěné parkety či palubky, kamenné a keramické dlaždice, vinylové pláty nebo celistvé lité podlahy. Všechny tyto povrchy mají jednu společnou vlastnost, a sice jsou studené a relativně tvrdé. Nemůžete se na ně jen tak pohodlně posadit nebo dokonce lehnout v očekávání, že vás budou zespodu hřát, a hýčkat podobně, jak to dělají molitanové sedáky či zdravotní matrace vašeho lůžka. Koberec je sice zjevně tenčí, než matrace, ale je to textilie a doposud to nejměkčí, co si na podlahu můžeme dát.

šedý koberec

Daň za měkkost a pohodlí

Za komfort a pohodlíčko však platíme určitou daň. Je to celkem logické, neboť každá textilie vyžaduje pravidelnou údržbu ve smyslu očisty od prachu či biologického odpadu, kdybychom chodili celý rok v jedněch kalhotách a jednom tričku, zápach našeho potu by byl natolik výrazný, že bychom se nemohli s nikým stýkat a vadilo by to i nám samotným.

kočka na koberci

Koberce sice pravidelně vysáváme od prachu, ale zdaleka jej nezbavíme všeho, co na něj dopadá. Mnoho nečistot zašlapeme pod povrch mezi vlákna, kde se přilepí a mohou tu zůstat dlouhé měsíce. Zub času nás pak přesvědčí o tom, že by bylo záhodno odstranit onen zašedlý povlak a obnovit původní barvu a lesk vláken, a spolu s tím se zbavit i zápachu, který mnoho koberců provází při jejich každodenním využívání.

Čištění vlněných koberců i těch syntetických lze provádět různými způsoby, ovšem k těm nejúčinnějším se řadí stroj s názvem Rotovac. Přesvědčí vás o tom, že lze docílit v podstatě původního vzhledu podlahové krytiny, samozřejmě s ohledem na její opotřebení, pokud jsou vlákna již narušena či potrhána. Rotovac si poradí se skvrnami i se zápachem, pracuje velmi efektivně a můžete se o tom přesvědčit na videosekvencích, natočených přímo v terénu.