Meduňkovým sirupem ke zdraví a uvolnění …

Categories:

Meduňka vás v pohodě ukonejší tak, že váš spánek bude bez zlých snů …

Meduňka čili Melissa officinalis, je léčivá bylinka, která má přidružené jméno – l é k a ř s k á, a to ne nadarmo. Patří mezi lidové bylinky, kterou pěstovali už naši prapředkové a to proto, že znali její léčební účinky, které měly výtečný vliv na duševní pohodu. Zároveň dokáže navodit spánek a odehnat zlé a divoké sny.

meduňka lékařská

Po pravdě řečeno, naši předkové nepotřebovali bylinku k tomu, aby jim navozovala duševní relax a pomáhala při spánku, protože tvrdě pracovali na políčkách, která ručně obdělávali a nadřeli se až běda. Tím spíše uléhali k spánku vyčerpaní, že neměli potřebu vařit si čaj z meduňky. A navození relaxu a pohody v duši? Jim stačilo vyjít zrána na práh a pohlédnout na vycházející slunko a rázem jim bylo dobře u srdce. Meduňku používali v případě, když děti zachvátil kašel a také ji používali na uvolnění žaludečních křečí. Věděli, že odstraňuje a mírní bolesti a že má také antibakteriální účinky. Pokud navštívilo jejich chalupu nastuzení či chřipka, panímaminky již dávaly vodu na kamna, aby připravily meduňkový čaj.

Byl vhodný i pro ženy, pokud trpěly menstruačními potížemi. Ale kvůli snadnému usínání ji naši prapředkové skutečně nepotřebovali.

sirup meduňka

To až naše generace začala mít problémy se spánkem a duševní hygienou. I zde pomáhá meduňka, která odstraňuje stres a podrážděnost a zklidňuje přetažené a napjaté nervy. Zkuste sirup z meduňky.

Z meduňkových lístků si můžete připravovat hlavně před spaním anebo pro relaxaci bylinný čaj, a navíc ho osladit meduňko-heřmánkovým sirupem. To je teprve dvojnásobná dávka pro uklidnění nervů! Sirupy z českých Kopanic z rodinné firmy, která vysílá své ručně zpracovávané produkty do celé naší země -nemají chybu! Bylinný sirup je vyráběn z vodního výluhu meduňky lékařské a heřmánku pravého s kvalitním třtinovým cukrem a bio citronovou šťávou. Podporuje dobou náladu a fyzickou pohodu. Navíc napomáhá spalování tuků a tím i příjemné relaxaci.