Hladina testosteronu s věkem klesá u většiny mužů. Problém lze snadno řešit…

Categories:

S přibývajícím věkem se hladina testosteronu u mužů přirozeně snižuje. V posledních letech se však tento problém začíná týkat i mužů nižšího věku. Testosteron je ovšem pro kvalitní život každého muže velmi důležitý. Na trhu jsou samozřejmě k dostání nejrůznější preparáty, které pomáhají s udržením jeho přirozené hladiny. V mnoha případech však může být žádoucí vyhledat lékaře.

Testosteron ovlivňuje každodenní fungování muže. Jeho nedostatek se projevuje nejrůznějšími příznaky, mezi které patří například únava, úbytek svalové hmoty, přibírání na váze, zhoršená psychika či snížená kvalita sexuálního života. Veškeré příznaky dokáží značně znepříjemnit život, a to mnohdy nejen samotnému muži, ale samozřejmě i partnerce.

Muž v kondici

Hladinu testosteronu lze zjistit díky jednoduchému vyšetření

Mnoho z nás má zafixováno, že testosteron souvisí především se sexuální aktivitou, ale není tomu tak. Ve skutečnosti ovlivňuje řadu procesů v lidském organismu. Pro ten samozřejmě není vhodný jeho zásadní nedostatek, ale ani přebytek. Hladina testosteronu se dá zjistit na základě odběru krve, na který vás může odeslat váš ošetřující lékař.

Nestandardní hladinu tohoto hormonu u mužů je tedy více než vhodné řešit. Lékař vás může odeslat na různá další vyšetření, aby bylo možné odhalit skutečnou příčinu nedostatku či přebytku testosteronu. S vyšetřením se samozřejmě nevyplatí otálet, jelikož např. dlouhodobý nedostatek testosteronu může způsobit zdravotní komplikace i nevratné změny v organismu.

Pokles testosteronu

Zdraví je vždy na prvním místě

Jak již bylo uvedeno výše, při zjištění problémů s hladinou testosteronu je třeba tento problém co nejdříve řešit. S hormonální rovnováhou v organismu může pomoci i zdraví životní styl. Testosteronu v tomto případě nesvědčí obezita, příliš mnoho stresu či nedostatek spánku. Snažte se proto eliminovat nežádoucí činitele, kteří mohou způsobovat jeho pokles.