Moderní technika v domácnosti

Categories:

Jak se čas posouvá ve vývoji světa, velký rozmach nastal i v ekologickém způsobu bydlení. Snad nejvíce energie ušetří majitelé rodinných domů izolací obvodových stěn. Jak v zimě, tak i v létě. Rovněž instalace oken, přes která přestane unikat až třicet procent tepla, určitě stojí za to. Na pomoc úspory je vhodná rovněž montáž předokenních rolet. Které během slunečných dnů přináší do interiérů potřebný chládek. Letní klimatizace, zaručující zabránění průniku tepla do vnitřních místností, se instaluje na vnější straně domu. Systém, který odrazí teplo zpět.

Technicky a ekologicky vybavené domy

Venkovní žaluzie, vybaveny tepelnými čidly, kdy se lamely nastavují podle potřeby tak, aby pomáhaly jak vytápět, tak budovu chladit.  Stejně tak vchodové dveře, které se rovněž musí stoprocentně utěsnit. Dobře vymýšlená jsou i garážová sekční vrata, které mají těsnění umístěno mezi jednotlivými částmi, jejichž konce doléhají až na zem. Čímž ochrání v době silných mrazů i interiér garáže. Včetně zaparkovaného vozu. Instalací úsporných zářivek a senzorů ve všech prostorách domu lze snížit výdej energie až o padesát procent. A nejen to. Jejich životnost je desetinásobná. Pohybové senzory, umístěné kolem domu, zajistí osvětlení jenom v případě potřeby. Pokud je potřeba, alternativou je automatický časovač, který lze dopředu nastavit na požadovanou dobu. 

Úsporná technika

Ušetřit se dá i výběrem vhodných elektrospotřebičů. U kterých je vždycky potřebné si prohlédnout jejich spotřebu. Nejen u kuchyňských pomocníků, jako je sporák, myčka, lednice či mrazák. Ale i pračky a sušičky dovedou zatížit výdaje za elektrickou energii, pří nevhodném výběru, několikanásobně. Všichni majitelé domů, kteří smýšlejí ekologicky, si dávají velký pozor rovněž na spotřebu vody. Nejen při sprchování, kterým lze nahradit napouštění vany, tak při mytí rukou. Ušetřit vodu lze dokonce i při splachování toalety. Stejně tak při mytí nádobí je dobré myčku zapínat až po naplnění. A do pračky rovněž vkládat prádlo v doporučeném množství. Stejně tak sběrem dešťové vody, odváděné ze střechy domu do přistavených nádob, lze ušetřit jak při zalévání zahrady, tak i jiných potřebných aktivitách.