Šňůry, tkaničky a provázky jsou součástí textilní galanterie

Categories:

a ad>

Textilní galanterie provází lidský život odnepaměti. Součástí galanterních výrobků bývají také různé šňůry, provázky a tkaničky. Nachází využití v rozmanitých situacích a mohli bychom si tu některé z nich v krátkosti připomenout.

Zavěšování rostlin – pokojové rostliny lze pěstovat mnoha způsoby a jedním z nich je i zavěšení do prostoru buď v podobě terária, anebo různých misek, talířků, váziček, sklenic i květináčů. Volně visící rostliny pak vytváří skutečně krásnou dekorativní výzdobu v ložnici, v obývacím pokoji, na centrálním schodišti, v zimní zahradě, pod pergolou, v altánu a na dalších místech.

šňůrka v knize

Splétání copů – z provázků a šňůrek lze zhotovit různé splétané copánky, s nimiž si ženy mohou vyzdobit třeba zápěstí nebo sexy kotník. Splétané copánky ovšem nosí i někteří muži, a nemusí to být zrovna výraz homosexuality, proč by se nemohli krášlit a vkusně oblékat i velmi mužní, svalnatí chlapi? Copánek lze nosit zavěšený na krku i na zápěstí a kolem kotníku také nevypadá špatně.

Navlékání korálků – korálky lze nosit podobně, jako ostatní oděvní doplňky, ovšem můžete je využít i pro ozdobné závěsy ve dveřích nebo jako doplňky na květinových zástěnách, např. oddělující jídelní kout od obývacího pokoje. Zajímavě vypadají například korálky dřevěné, v různých barvách a velikostech, navlečené na žlutou, zelenou, modrou nebo bílou šňůrku.

červená šňůrka

Domácí mazlíčci – některá domácí zvířata ocení různé šňůrky na hraní, můžete jim taktéž splést copánek a zavěsit jej na škrábadlo nebo v blízkosti pelíšku. Ze šňůrek je možné také uplést houpací síť, jako pelíšek, anebo na šňůrku jednoduše zavěsit nějaký pamlsek. Šňůrky perfektně poslouží i venku na balkoně či na zahradě, pokud tu máte krmítko pro ptáky. Na šňůrku zavěsíte pod sebe několik lojových koulí, na kterých si rády pochutnávají zejména sýkorky.