Sběr květin na sušení

Categories:

Již mnoho let uplynulo od dob, kdy zahrádky byly plné květin, které byly výhradně určené na sušení a poté na následnou ruční výrobu různých dekorací, zvláště se jich hodně prodávalo na dušičky. Tak se dříve živilo mnoho trhovců, kteří si pronajali stánky a své umění ztvárnili do různých podob. Přebytky ze zahrádky tak získaly novou šanci na další použití. Záhonky, kde rostou slaměnky, statice, okrasné trávy a mnohé další skvosty se v některých zahradách objeví i dnes, ale již to není v takové míře a pestrosti. Sušené květiny se dají získat i jiným způsobem a mnohem jednodušším, než se starat ještě o správnou dobu trhání a následné péče, aby květy zůstaly ve vysoké kvalitě.

věneček ze sušených květin

Co tvořit ze sušených kvítků?

V podstatě z každého přírodního materiálu se dají vytvářet velmi hezké dekorace a zrovna květiny, dřevo, přírodní trávy či jiné skvosty, jsou ideální pro ruční tvorbu a lze s nimi vytvářet skutečně hodnotné věci. Nádherná aranžmá se dají přirozeně použít kamkoliv, kde je třeba pozvednout tmavé místo či oživit místnost. V podstatě, kdo má fantazii a šikovné ruce, tak může vytvořit i dárek pro potěšení. Také všechno potřebné pro tvorbu nebo vazbu si lze snadno pořídit ve specializovaném obchoděsušená květina – Florservice, kde se dají zakoupit nejen květiny, ale i ostatní dekorativní prvky. Přirozeně takové množství různých doplňků dokáže překvapit a také více probudit naši fantazii.

slaměnky a statice

Květinové vazby do vázy – kombinace různých kvítků, trávy, větviček a dalších pokladů, oživí a částečně i nahradí kytičku ve váze na každém stole.
Obrazy z lisovaných kvítků – když se zasadí do rámu nebo pod sklo, poté je to nádherný obraz plný překvapivých tvarů.
Okrasné svíčky – květy se dají zasadit do ručně vyrobených svíček, kdy dají svíci úplně jinou strukturu a vzhled.
Závěsné dekorace – naaranžovat různé květy, doplňky, přírodní kousky různých tvarů a barev, dobře provázat a připevnit na dřevěnou podložku, je sice umění, ale také velmi krásný dárek.