Americká hypotéka a její refinancování

Categories:

Americká hypotéka

Klasickou hypotéku určitě znáte. Standardní nabídka vám může nabídnout poměrně vysoký úvěr, jeho spodní hranice je něco kolem 100 tisíc korun, také ho můžete splácet i několik desítek let, pokud tedy na to banka či nebankovní společnost přistoupí. Klasická hypotéka je účelová, tudíž získané finanční prostředky, musíte využít na rekonstrukci, pořízení nemovitosti, či rovnou na výstavbu. Tohle ale neplatí u americké hypotéky, ta je totiž bezúčelová. Tudíž je jedno, zda získané finanční prostředky použijete na koupi nemovitosti, či si koupíte nový automobil nebo luxusní dovolenou.

truhlička a peníze

Refinancování hypotéky

Refinancování americké hypotéky, či jiného úvěru znamená, že dostanete jiný úvěr, kterým budete ten předchozí splácet. Jedná se spíše o konkurenční boj, kdy vám banky nabídnou to, že můžete u nich refinancovat, tudíž se stanete jejich klientem a oni se postarají o ten starý úvěr. Jestliže tedy víte, kdy přikývnout na refinancování americké hypotéky, můžete i ve výsledku dobře ušetřit.

Nejvýhodnější je vždy refinancovat americkou hypotéku ke konci fixace, jelikož se vyhnete poplatkům, některé banky i nebankovní společnosti si často účtují pár stokorun za právní řešení. Jestliže budete chtít refinancovat americkou hypotéku dřív, než bude konec fixace, počítejte s nemalými poplatky, ty se vypočítávají procentem z mimořádné splátky. Není to pravidlem, ale vy spousty případů to tak je, protože když splatíte úvěr dřív, vezmete poskytovateli, úroky, které byste dál platili.

nabídka peněz

Jak je to s úroky?

Pokud vás napadlo to, že byste americkou hypotéku využili na koupi nemovitosti, tak to nedělejte. Americká hypotéka má totiž vysoký úrok, v bankách je to od 5 do 8 procent a v nebankovních společnostech to může být i něco kolem deseti procent. Proto americkou hypotéku použijte jen v případech, kdy můžete zastavit nemovitost, a chcete získané peníze využít na něco jiného, než na nemovitost.