Výpočet BMI snadno a rychle

Categories:

Potřebujete zjistit hodnotu Vašeho BMI? Chcete si to nějak vypočítat, ale nevíte jak? Nemusíte se ničeho obávat, nebudete k tomu potřebovat svou vlastní kalkulačku a složité vzorce na výpočet. Pokud potřebujete vypočítat BMI, pak postačí najít ty správné stránky na internetu, kde se zadávají patřičné údaje a stránky Vám už všechno samy vypočítají.

Jste v normálu, máte nadváhu nebo už vyšší obezitu? To prozradí kalkulačka BMI BMIkalkulacka.

BMI je zkratka názvu body mass index. Ten se vypočítává z naší výšky, váhy a věku narození.

jídlo na stol

Pokud budete hledat kalkulačku na výpočet, budete zadávat také to, jestli jste žena nebo muž, protože každá stavba těla je trochu jiná. Aby byl výpočet správný a přesný je potřeba znát ještě další hodnoty jako je aktuální výška naší postavy a také samozřejmě naše vlastní váha. Zadává se i rok narození, možná Vám to přijde divné, ale postava a její náležitosti se mění, a proto je potřeba znát i věk. Jinak se berou výsledky naší postavy ve dvaceti a jinak v padesáti, to je pochopitelné.

Výsledem bude číslo. Co je to za číslo a co nám řekne? Abychom si mohli přesně určit, zdali jsme v normálu, či snad nemáme podvýživu nebo naopak máme nadváhu či snad trpíme už obezitou, k tomu je potřeba znát výsledky, které se porovnají s tabulkou. Ta nám přesně sdělí, jaké číslo odpovídá jakému stylu.

zelenina ovoc

Výsledky jsou však pouze orientační, podle toho bychom se také měli řídit. Můžete totiž být například jedinec, který denně posiluje a má hodně svalové hmoty, ta je těžká a proto Vám výsledek ukáže, že jste obézní a měli byste tedy hubnout, ale to vůbec nemusí být pravda, proto je potřeba znát i další proměnné.

Například rozmezí mezi 18,5 až 25 je ideální váha. Mezi 25 až 30 už jde o nadváhu, ale není to nic tak extrémní. Další je obezita, ta nastupuje od 30 až do čísla 40. Nad číslo 40 už je těžká obezita, závažná i pro naše zdraví.