Vyhledávání úniku vody je rychlé a přesné

Categories:

Na únik vody musíte být připraveni

Domácnost je zdánlivý bezpečný přístav, kam se uchylujeme před nepříjemnostmi, které se odehrávají venku na ulicích, například pokud se tu lidé hádají, přou a někdy dokonce i nevybíravě slovně a fyzicky napadají. S mnoha lidmi dokážeme vyjít sice bez konfliktů, ale najde-li se někdo, kdo kolem sebe šíří „dusnou atmosféru“, dokáže to pokazit i celý den.

vodovodní ventil

Proto také rádi pospícháme domů, a chlácholíme se, s jakým hlupákem jsme se to potkali, a že je dobře, že jsme konečně doma v poklidu, jenže ne vždy to i doma vychází podle našich představ. Proto bychom měli počítat i s možnými obtížemi v našem soukromí, a to zejména v souvislosti s technickými závadami.

Technické závady v domácnostech se týkají především systémů, které mají na starosti dvě profese – elektrikáři a instalatéři. Když pomineme problém ve stavební konstrukci, zlomený klíč v zámku nebo rozbité okno, což se stává jen málokdy, voláme nejčastěji elektrikáře nebo havarijní instalatérský servis kvůli ucpanému odpadu, úniku plynu, nefunkčním plynovým spotřebičům anebo únikům vody.

litinové armatury

Zaměříme-li se nyní na úniky vody, měli bychom si uvědomit, že vyžadují okamžitý zásah, a to zejména ze dvou důvodů. Tím prvním je narušení stavebního materiálu, tvorba plísní a možné potíže se statikou objektu, kdy by mohlo dojít i ke zborcení části obvodového zdiva a dalším velmi nebezpečným situacím. Druhým důvodem je možný průnik vody do elektroinstalace, tudíž nebezpečí smrtelného úrazu nebo zkratu elektrického vedení.

Instalatéři nachází místa defektů s velkou přesností

Jestliže doma zjistíte, že je mokrá polovina zdi mezi obývákem a ložnicí, nemějte obavy z toho, že dorazí instalatér, a bude oklepávat kladívkem omítku tak, až konečně narazí na prasklinu v potrubí, čímž vám zdemoluje téměř polovinu celého bytu. Dnes se vyhledávání úniku vody provádí s neobyčejnou přesností pomocí dvou metod – poslechových tyčí Hykron nebo formovacího plynu. Tímto způsobem se defekt ve zdi zjistí na milimetr přesně, takže stačí pouze odebrat malý kousek omítky a situaci řešit lokálně a velmi operativně a rychle.