Fungující domácnost

Categories:

Aby to u vás doma dobře fungovalo, je třeba dávat pozor na několik věcí. Jestli vás v bytě či domě bydlí víc, je potřeba brát ohled na ostatní a jejich záliby, co se jim líbí a co ne. Co mají rádi a co ne. Obzvlášť je to třeba brát v potaz hlavně u dekorace obydlí nebo vaření. Fungující domácnost znamená, že se tam všichni cítí spokojeně a šťastně společně.
Jídlo může být hezké na pohled.

Základem všeho je čistota

Základem všeho je čistota. Je tedy potřeba neustále uklízet. Práce je důležité rozdělit mezi všechny obyvatele, aby se každý podílel na chodu domácnosti. Při přiřazování jednotlivých úkolů je dobré brát v potaz zručnost a schopnosti dané osoby tento úkol plnit (například je lepší když koupelnu umívá maminka, protože tatínek by jí mohl přeházet šampony, zatímco odpad bude radši čistit tatínek, protože je k tomu potřeba více síly a je to špinavější práce.

Vařit se dá originálně

Stravování se také velkou vahou podílí na morálce u vás doma. Když budete opakovat pořád ta samá jídla, nikoho tím moc nenadchnete. Nadále je třeba dávat pozor na to, kdo co nejí, popřípadě jestli nemá někdo na něco alergii. Jídlem je možno si vyhrát a pořádně ho ozdobit, aby vaše tabule byla hezká i napohled. Je důležité jídla střídat a občas udělat moučník či buchtu.
Doma je třeba uklízet.

Nebojte se zdobit

Váš dům by neměl vypadat jednotvárně a stroze. Mělo by být poznat, že tam někdo bydlí, proto se nebojte zdobit. Nemusí to být jen ozdoby z obchodu, ale můžete si své dekorace i vyrobit nebo nechat své děti, aby něco vytvořily. Dům tak dostává příjemnější ráz. I zde je třeba dávat pozor, aby se výzdoba líbila ostatním nebo aby ji alespoň tolerovali.
Váš dům by měl být místem, kde se budete cítit dobře nejen vy, ale i všichni vaši spoluobyvatelé a návštěvy, které si k sobě pozvete. Nechcete si přece udělat u přátel a u příbuzných škaredý obrázek svou domácností.