Messi možná odejde z Barcelony a obrana Dortmundu

Categories:

Lionel Messi ostře zkritizoval sportovního ředitele Barcelony a bývalého spoluhráče Erica Abidala. Barcelonské hvězdě se nelíbilo to, když Abidal prohlásil, že hráči pod bývalým trenérem Valverdem nepracovali dost tvrdě. Vše vyšlo najevo na sociálních sítích. „Myslím, že pokud mluvíte o hráčích, musíte je i pojmenovat. Jinak všechny poskvrníte a pomáháte šířit zvěsti, které nejsou pravdivé," napsal Messi na Instagram.
Borussie Dortmund
Abidal dále říkal, že mezi hráči a trenérem vázla komunikace. „Upřímně, nerad tohle dělám, ale myslím, že lidé musejí být zodpovědní za svou práci a za svá rozhodnutí. Hráči jsou zodpovědní za to, co se děje na hřišti. My jsme první, kdo připustí, že jsme nebyli dobří. Ti, kdo mají na starosti sportovní oddělení, musejí být rovněž odpovědni za své povinnosti a především za svá rozhodnutí,“ uvedl Messi.
Šestinásobný vítěz zlatého balonu „flirtoval“ s myšlenkou opustit Barcelonu třeba v roce 2014, kdy byl on a jeho otec obviněni z daňových podvodů. Právě tato hádka s Abidalem přinesla možnost, že Lionel opustí katalánský klub. Právě City je snad jediný klub, kam by mohl Lionel zavítat. Trenér Citizens Pep Guardiola považuje Messiho za nejlepšího hráče na světě. Minulý měsíc se stal Aguero nejlepším střelcem Premier League narozeným mimo ostrovy. Na otázku, zda je Aguero nejlepším útočníkem, se kterým pracoval, odpověděl. „Nejlepší je Messi.“
Guardiola má s ním skvělý vztah. Za čtyři roky v Barce vyhráli čtyři tituly v LaLize, dvakrát Ligu mistrů a Copa del Rey rovněž dvakrát. Přesto City nenavrhuje žádný plán, jak získat argentinskou hvězdu. Guardiola si je vědom, že sen zůstane snem.
 Lionel Messio
Obrana Dormund
Další kolaps, další bodová ztráta, další selhání zejména obrany. Borussia Dortmund ještě deset minut před koncem vedla v Leverkusenu 2:3, ale během dvou příštích minut bylo vše jinak. Typické pro tuto sezonu. Po 21. kolech inkasovala BVB 32 gólů, což ji řadí mezi ty horší týmy německé Bundesligy.
Jak jinak si vysvětlit ty zbytečné bodové ztráty v závěrech dobře rozehraných zápasů? Smůla? To jsou jeden, dva zápasy, tenhle problém řeší BVB dlouhodobě. Za labilní obranou pak chytá brankářské duo Roman Bürki, Marvin Hitz. Slušní golmani, kteří však málokdy chytnou něco na víc. Nejsou tou oporou, jako je Alisson v Liverpoolu, Ter Stegen v Barce nebo Neuer v Bayernu.