Hypotéka – jak na to

Rozhodli jste se jít do hypotéky? Pak vás čeká kolotoč různého papírování, podepisování, vyřizování a dalších starostí na cestě za vaší vyhlédnutou nemovitostí. Vzít si hypotéku je většinou závazek na několik desítek let a hypotéku nedostane jen tak někdo. Podívejte se, jaké kolují mýty o hypotékách a buďte tak lépe připraveni ještě před podání vaší žádosti o hypoteční úvěr.
růst financí
CO A JAK PŘI VYŘIZOVÁNÍ HYPOTÉKY
Ještě před tím, než do toho natvrdo půjdete, nechte si udělat předběžné vyčíslení toho, na jak vysokou hypotéku s vašimi příjmy dosáhnete a jakou našetřenou sumou musíte disponovat.

Při žádosti o hypoteční úvěr na vaši vyhlédnutou nemovitost se vy ani váš spolužadatel neobejdete bez potvrzení o příjmech. Toto potvrzení má každá banka na jiném formuláři a většinou je platné po dobu 30 dnů. Pozor si také musíte dát na to, že příjmy se posuzují nejčastěji za posledních 6 měsíců, ale některá banka požadujete také průměrný příjem za posledních 12 měsíců. Zde si tedy dejte pozor na to, pokud jste v posledním roce měli nějaký výpadek příjmů, ať už kvůli nemoci nebo kvůli změně zaměstnání. V závěru by vám to totiž mohlo váš průměrný příjem dost snížit a vy byste tak nemuseli dosáhnout na požadovaný hypoteční úvěr a nemovitost byste si tak nemohli pořídit.
budík a mince
Základem k úspěšnému vyřízení žádosti o hypoteční úvěr je schopný a zkušený hypoteční makléř, který vám zdarma provede srovnání různých bank, úrokových sazeb a dalších nabídek. Vy si tak budete moci z těchto sestavených nabídek vybrat takovou, která vám nejvíce vyhovuje. Neřiďte se při výběru pouze a jen danou úrokovou sazbou, sledujte také částku za různá pojištění, které také mohou podstatně navýšit měsíční splátku.
Štěstí přeje připraveným, a proto pokud i vy budete připraveni, hladce proplujete všemi potřebnými kroky při žádání o hypoteční úvěr.