S BYZNYSEM JE MOŽNÉ ZAČÍT KDYKOLIV, JEN SE NEBÁT

Proč se lidé bojí změny v životě, i když cítí, že ji potřebují? Proč se neodvažují zjistit, za co vlastně stojí? Proč se dobrovolně smiřují se životem, na který pak nadávají! Jak můžeme dopředu vědět, že něco, co jsme ani nezkusili, nedokážeme? Co nejhoršího se nám může stát, když to zkusíme?!
brýlatý kluk na gauči

Říká se: „Co tě nezabije, to tě posílí“. Někoho mohou negace zlomit, jiného motivovat. Možná jste chtěli něco nového začít, ale věty typu: „To nedokážeš, je příliš velká konkurence, doba je špatná, tohle nebude ekonomicky fungovat, to je riskantní“…atd. vás odradili.
Ale ani ti, které dnes vidíme jako úspěšné, to zpočátku neměli jednoduché! Museli bojovat a vyplatilo se jim to! Tak třeba Walt Disney-jako elév byl propuštěn vydavatelstvím novin pro nedostatečnou představivost. Nezlomilo jej to, ale pochopil, že když se přestane poměřovat s ideálem a přestane žít podle scénáře druhých, bude více sám sebou a bude dělat jen to, čemu sám věří. Harrison Ford-herec-po 1. epizodní roli ho filmový producent ubezpečil, že na to nemá. Ale pan Ford se z toho naučil, že obviňovat jiné ze svého neúspěchu je cesta do pekel a začal nést zodpovědnost za své kroky. A královna moderátorských show Oprah Winfrey se naučila nebrat si negativní postoje druhých osobně.
Toužíte začít s byznysem? Pak je dobré předem vědět:
radost z balonků
1.       Neberme si cizí negativitu osobně! Každého sice bolí, když mu okolí nevěří a když zpochybňuje jeho sny. Školy nás totiž učí, že náš názor je subjektivní a že názor druhých, pokud jej zastává více osob, považujeme za „větší“pravdu, než tu naši.
2.       Mějme odpor k tomu, co nám nejde. Nesmiřujme se s tím, že to nezvládneme. Buďme na sebe naštvaní! Hledejme řešení.
3.       Klíčem k úspěchu je poučit se z nezdaru. Pokud si dokážeme připustit, že jakýkoliv neúspěch nabízí užitečnou informaci, ze které se můžeme poučit, je to velký krok vpřed!
4.       Nenechejme se ovládat jen penězi. Dělejme svou vysněnou práci s vášní!
5.       Oslavujme i malá vítězství!
6.       Mějme na paměti, že skvělé výsledky na sebe nechají chvíli čekat. Trpělivost!