Škrtání z bucket-listu

Ať už jsme náš seznam „cílů“ pojali jakkoliv, často se objevují cestovatelské sny a touhy, které bychom chtěli za život naplnit. Když se nám něco podaří splnit, s velkou radostí si položku na seznamu škrtáme. Je to často až podivně uspokojivý pocit. Co jsou tedy ty nejobvyklejší cestovatelské položky ze seznamu?
severní polární záře

Polární záře

Nádherné úkazy zelenkavých, či jinak barevných závojů roztahující se nad našimi hlavami jsou naprostou legendou mezi položkami seznamu. Zahlédnout polární záři je jedinečným a pro mnohé neopakovatelným zážitkem. Vždyť cesta k zahlédnutí tohoto přírodního zázraku je opravdu trnitá. K vidění je blízko magnetických pólů země, kde mohou volné elektrony udělat své. Vydat se na cestu k pólům můžete v zimním období a na záři si počkat. Ale ta pravá zábava tkví právě v tom čekání. Strávíte několik bezesných nocí uprostřed pustiny. Pravděpodobně vás bude čekat i nepřízeň počasí. Opravdu tuhá zima, možná dokonce oblačnost, kvůli které nebudete záři schopni zahlédnout. Podle slov dobrodruhů, kteří se na tuto cestu vydali, to ale opravdu stojí za to.
antarktida ledovce

Navštívit všechny kontinenty

Další oblíbenou položkou je odškrtat si všechny světové kontinenty. Podle většiny dostupných zdrojů je kontinentů sedm, tedy Evropa, Asie, Afrika, Severní Amerika, Jižní Amerika, Austrálie a Antarktida. Ty první se může podařit vyškrtat poměrně rychle. Dnešní ceny letenek umožňují procestovat tyto kontinenty téměř všem cestovatelům. Ale co takhle Antarktida? Cesta tam je poměrně dlouhá a nejdříve se musíte dopravit na místo, odkud se tam můžete dopravit, což je například jižní cíp Ameriky, Afriky, a Austrálie, z nichž nejčastější je možnost cestování z Argentiny. Dále cena za agenturu, která vás tam dopraví, vybavení, strava… A navíc, na kratší dobu než 6 dní to kvůli dlouhé plavbě nemá cenu.

A co dál?

  • Procestovat celou Itálii
  • Surfovat na Srí Lance
  • Road trip po USA a Kanadě
  • Hobitín na Novém Zélandu