Podnikavé ženy

V minulosti bylo postavení všech žen pevně dané, a to hlavně dobou, ve které žily, měly především pečovat o rodinný krb, manžela a děti. Naštěstí předchůdkyně současných žen měly touhu být víc než jen strážkyní domova, matkou, milenkou, kuchařkou a hospodyní.
Zářným příkladem úspěšných podnikatelek jsou původní profesí ženy na rodičovské dovolené. Ze začátku měly jenom snahu o to, přidat do rodinného rozpočtu nějakou tu korunu, některé se chtěly osamostatnit a nebýt finančně závislé na muži.  Většina takových podnikatelek začínala s e-shopem, kde nabízely oblečení pro děti. Některé z nich dokonce do náruče podnikání dovedl partner, který jim sám internetový obchod založil.
bruneta s brýlemi.jpg
Jaké přednosti by měla mít úspěšná podnikající žena
Správná žena by měla být nejen v profesním, ale i v osobním životě ambice, umět se správně a racionálně rozhodovat. Oproti mužům mají ženy tu výhodu, že jsou vytrvalé a umí dělat najednou několik činností. Možná ve vašem okolí takové ženy jsou a jde jim to.
Ambiciózním štěstí přeje
Ženy dokáží udělat mnoho, aby dosáhly svého vysněného cíle, a to se týká nejen jejich soukromí, ale i podnikání, i když to neznamená, že kvůli ambicím obětují i to, co je jim nejbližší a nejdražší.
Etika v podnikání není přežitek
Zachovávat určitá etická pravidla je nejen slušností, ale v podnikatelské sféře i nezbytností. Rozdělaný úkol je dobré dotáhnout do zdárného konce, v některých momentech je nevyhnutelné zaobírat se myšlenkami na své soukromé strasti.
asijská podnikatelka.jpg
Být empatická
V tomto směru dostaly ženy od přírody naděleno daleko více než muži. Také schopnost umět vnímat a číst tzv. mezi řádky je jim velmi blízká, citová stránka je jim prostě vrozená.  
Umění rozhodovat se
Rozhodování je součástí života, nejtěžší je v zásadních situacích, důležitá je opora v rodině, touha něčeho dosáhnout, uspět a někým být.