Pohodlná údržba vody v bazénu

Categories:

Léto, slunce a horké dny lákají k vodě odnepaměti. Patříte-li mezi ty šťastné, co mají na zahradě vlastní bazén, jistě mi dáte zapravdu. Ale nejspíš víte i to, že krásně čistá, bezvadná a průzračná voda v něm stojí dost námahy. Člověk by musel být snad chemik, aby dokázal stále udržovat v ideálním rozmezí všechny vlastnosti vody, které vedou k tomu, aby vydržela dlouho čistá, zdravá a nevysušovala pokožku. Nemluvě o řasách, vodním kameni a kalu.

čistá voda

Starosti s bazénem stojí za to si usnadnit, jak to jen jde, aby se nám z něj nestal strašák, který se nebude někomu ani raději chtít napouštět. Jak na to?

Vyzkoušejte tablety do bazénu chlorito 5v1. Ty se postarají o hned pět základních složek čisté vody.

Dávkování je snadné, tabletu vložíte do plováku, dávkovače tablet či skimmeru a necháte ji rozpouštět. Při koupání je vhodné v takové případě plovák vyjmout, aby nedošlo ke kontaktu rozpouštějící se tablety a jejích látek s pokožkou.

Jedna tableta stačí pro bazén o objemu 20 – 30 metrů krychlových vody na 14 až 23 dní. A o co všechno se tablety postarají? O dostatečné množství aktivního chloru ve vodě, aby jej v ní nebylo málo, což může zapříčinit množení nežádoucích organismů, ani příliš mnoho. Dále pohlídají tvrdost vody a projasní ji. Udržují pH vody v rozmezí 6,8 – 7,6. Z bazénu odstraní řasy, které by se tam mohly tvořit a zamezí jejich dalšímu růstu a nakonec vyčistí vodu tím, že fungují i jako tzv. vločkovač nečistot.

nafukovací kruh

Všechny složky tablet lze samozřejmě koupit i jako samostatné produkty a hlídat všech pět hodnot zvlášť, tablety 5v1 to ale udělají za vás ve správném poměru a dlouhodobě. Na stránkách si stačí jen vybrat, jak velké balení bazénových tablet potřebujete koupit. A pak si už můžete užívat léto a čistou vodu o mnoho snadněji a klidněji, protože o kvalitu vody ve vašem bazénu bude už postaráno.