Stěhování na přívěsném vozíku

Categories:

Také se vám zdá, že zvládnete přestěhovat skoro celý byt sami i bez stěhovací firmy? V zásadě máte pravdu, a pokud s některými předměty nepohnete a jsou nad vaše síly a schopnosti, pak můžete stěhovací firmu požádat pouze o výpomoc, aby převezla například pračku a rozkládací pohovku. To ostatní už hravě přemístíte sami.

koule za autem

Vystačíte i s docela malým přívěsným vozíkem, připojeným k tažnému zařízení. Samozřejmě musíte zvážit i vzdálenost a počet jízd, aby vás to nevyčerpalo natolik, že stěhovací firma vyjde nakonec levněji. Pokud měníte bydliště za místo na druhém konci republiky nebo dokonce v zahraničí, pravděpodobně má větší význam oslovit profesionály.

přívěsný vozík

Zkuste to v noci

Stěhování v průběhu dne oplývá jednou zásadní nevýhodou, a sice všude je kolem spousta lidí, a co člověk, to potenciální možnost problému. Netvrdíme automaticky, že každý člověk vám způsobí nějakou újmu, ale čím méně lidí na ulici potkáte v průběhu stěhování, tím rychleji vám půjde práce od ruky. Nikdo vás nebude ani zdržovat, ani se na nic zvědavě vyptávat a sníží se tím i pravděpodobnost nějaké krádeže od místních kapsářů.

Stěhování v noci je také klidnější a pohodovější, mnozí spící lidé nevyzařují negativní myšlenky a hlavně je nerealizují v konkrétních činech. Budete mít tedy dostatek prostoru a času realizovat své plány, pouze berte ohled na sousedy, abyste je nerušili svou hlučností.

Obrovskou výhodou vlastního tažného zařízení je schopnost připojit prakticky každý homologovaný přívěsný vozík, tedy nepotřebujete žádný vozík vůbec vlastnit a vystačíte si s vozíkem pronajatým. Pronájmy přívěsů jsou dnes běžnou službou a zajišťují je např. některé hypermarkety a prodejny v sortimentu stavebnin a hobby. Jednoduše tedy odpoledne zajedete do hobby marketu, vypůjčíte si vozík na dva dny a za jeho pronájem zaplatíte nesrovnatelně méně, než za pronájem velké stěhovací dodávky nebo za profesionální stěhovací služby.